ساخت انیمیشن

 

 

متن زیر را در یک فایل صوتی برای شما آماده کرده ایم *

 

انیمیشن

احتمالا امروزه کسی نیست که با انیمیشن آشنایی نداشته باشد و نداند که انیمیشن یعنی خلق تصاویر متوالی برای ایجاد توهم حرکت! ما هم قصد نداریم وقت شما را با توضیحات تکراری بگیریم. اما این تصاویر متحرک با چه کیفیت و توازنی می­تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد؟ ما انیماتورهای مجموعه­ ی طلوع فیلم آماده ­ی دادن مشاوره­ ی رایگان به شما عزیزان هستیم تا بتوانید بهترین انتخاب و تاثیرگذاری تجاری هنری و تبلیغاتی را با انیمیشن ­های خود به دست بیاورید. اما قبل از آن احتمالا بخواهید اطلاعاتی در مورد انواع کارهای انیمیشنی و تاثیرات متفاوت هرکدام داشته باشید.

با رشد هنرهای تصویری و گستردگی دنیای تبلیغات ، انیمیشن توانسته است به یکی از تاثیرگذارترین مدیوم­ های سینمایی و تصویری در ابعاد مختلف هنری، تبلیغاتی و تجاری تبدیل شود. ابتدا تصور می­شد که انیمیشن بیشتر به کار دنیای کودکانه می ­آید اما امروزه انیمیشن تاثیرات زیادی را بین اقشار مختلف جامعه در ابعاد گوناگون دارد.

 

انیمیشن دو بعدی

ساخت انیمیشن

انیمیشن ­های دو بعدی آغازگر دنیای انیمیشن بوده اند و امروزه هم طرفداران بسیاری دارد. ساخت انیمیشن در فضای دوبعدی با کمک انواع تکنینک های دیجیتالی، به خلق انیمیشن های دوبعدی دیجیتالی انجامید. در این نوع انیمیشن لازم به خلق مدل های دیجیتالی نیست، بلکه فقط به طراحی فریم نیاز است. خلق ۱۰۰ نوع طرح و حرکت دادن آنها در جهت های متفاوت، از تکینیک ­های انیمیشن دو بعدی دیجیتال است. با استفاده از نرم افزار­هایی مثل Adobe flash  انیماتورها میتوانند تعداد نقاشی و طرح های استفاده شده را کاهش دهند یا با اعمال تغییرات کوچکی در رنگ و یا تعداد هر فریم به نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان برسند که اینکار ساخت انیمیشن دیجیتال دوبعدی را آسانتر میکند.

 

انیمیشن سه بعدی

ساخت انیمیشن

اما اگر علاقمند به خلق شخصیت های غیرواقعی در عین واقعی بودن هستید، باید با انیمیشن سه بعدی آشنا شوید. شخصیت ها در انیمیشن ۳D بسیار سریع ساخته میشوند و در صنعت فیلمسازی محبوب هستند. با استفاده از انواع نرم افزارهای کامپیوتری ساخت انیمیشن ۳D میتوان انواع فیلم کوتاه ، فیلم بلند و حتی تبلیغات تلویزیونی حرفه ای و بسیار با ارزش ساخت. نسبت به انیمیشن‌های سنتی و دوبعدی، مدل ها در انیمیشن سه بعدی، واقعی تر هستند. و هر کدام از روش ­های دو بعدی و سه بعدی طرفداران خود را دارد، که همکاران ما در مجموعه ­ی طلوع فیلم امکان تحقق هرکدام از این روش­ ها را با بهترین ایده ­ ها و امکانات ثابت کرده ­اند.