ساخت فیلم آموزشی

 

فیلم آموزشی؛ حالت رسانه ای دارد که علاوه بر آموزش، می توان با تکنیک های فنی و خلاق توجه مخاطب را نیز به آن جلب کرد. برای ساخت فیلم آموزشی، باید تدبیری جدا از ساخت فیلم های داستانی و مستند و… اندیشید؛ زیرا تهیه فیلمنامه برای ساخت ویدیو آموزشی بسیار متفاوت است.  درست است که برای ساخت یک کلیپ آموزشی، کتاب می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، ولی این نکته را باید در نظر داشت که کتاب، نمی تواند مبنای ساخت یک فیلم آموزشی باشد و ما برای ساخت آن باید از مفاهیم کتاب استفاده کنیم.

 

در حال بارگذاری پخش کننده...

لازمه ساخت فیلم آموزشی

یکی از مباحثی که برای ساخت فیلم آموزشی مهم است و کمتر به آن پرداخته شده این است که کتاب خواندن با دیدن یک کلیپ آموزشی بسیار متفاوت است زیرا در فیلم های آموزشی باید شکل خاصی از ارائه در نظر گرفته شود تا طرحی که معلم برای بیان آماده نموده و اهدافی که یک فیلم آموزشی دنبال می کند ، تناسب داشته باشد .

 

جهت سفارش ساخت مستند کلیک کنید

 

مطالبی که برای کتاب تنظیم شده است ، هدف دیگری را دنبال می کند و موسسه طلوع فیلم با تجربه ساخت فیلم های آموزشی به این مهم دست یافته است که رابطه تنگاتنگی بین شکل و محتوای یک کتاب وجود دارد و استفاده از فیلم برای آموزش می بایست قابلیت های بیانی داشته باشد . این موسسه اعتقاد دارد که قابلیت ها باید به شیوه ای تاثیرگذار ساختار درستی را به مخاطب عرضه نمایند و برای رسیدن به یک ساختار خوب می بایست به این سوالها پاسخ داد:

  • هدف های مطلوب ما از ساخت یک فیلم آموزشی چیست ؟
  • چگونه می‌توان به موثرترین شکل ممکن به این هدف ها رسید؟
  • آیا می خواهیم یک موضوع علمی را آموزش دهیم یا می خواهیم یک گزارش تصویری از کتاب ارائه دهیم ؟
  • آیا موضوع علمی مورد نظرما متناسب با ویژگی‌های بیانی فیلم هست ؟
  • آیا می‌توان با شیوه‌ای ساده تر و شاید هم موثرتر موضوع مورد نظر را آموزش داد ؟
  • چگونه مطمئن شویم که به هدف های مطلوب می رسیم؟

 ساخت فیلم آموزشی

موسسه طلوع فیلم این موضوع را وظیفه خود می داند که مسائل فیلمسازی را برای سفارش دهندگان و کارشناسانی که با آموزش آشنایی دارند به درستی روشن نماید تا شناخت درستی از ویژگی ها و ساختار بیانی فیلم در آنها به وجود آورده و از تلف شدن وقت و سرمایه سفارش دهندگان جلوگیری نماید.

 

وظایف فیلمساز آموزشی

یک فیلمساز آموزشی به جنبه‌های زیبایی شناسی یک فیلم اهمیت می دهد و باید به فیلم آموزشی به عنوان یک رسانه کاربردی نگاه کند که از آن به منظور دستیابی به اهداف آموزشی استفاده نماید . از طرفی در فرآیند ساخت یک فیلم آموزشی کارشناسان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. بدون حضور یک کارشناس در تمامی مراحل ساخت فیلم، مسلما نتیجه کار مطلوب نخواهد بود. لذا موسسه طلوع فیلم وظایف و اهداف یک فیلمساز و کارشناس آموزشی را هیچ وقت به صورت جدا از هم در نظر نمی گیرد و تمام شیوه ها و خلاقیت را در خدمت رسیدن به این هدف قرار می دهد . و شایان ذکر است که این موسسه با پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری ، صداگذاری و تدوین و در نظر گرفتن هزینه ای مناسب برای سفارش دهندگان ، قصد دارد زیبایی شناسی و فیلمسازی را در خدمت آموزش و اهداف علمی قرار دهد .

 

 

سوالات متداول

آیا فیلمبرداری و تولید فیلم آموزشی انجام می دهید؟ ⭐

بله. یکی از خدمات موسسه طلوع فیلم تولید فیلم های آموزشی است. فیلم های آموزشی با توجه به نوع محتوا و ارائه آن از پیچیده ترین سفارشات موسسات تبلیغاتی و فیلمسازی است. در صورتی که با برنامه ریزی مناسب و تولید فنی با کیفیت، اقدام به تولید و فیلمبرداری ویدیو آموزشی شود تاثیر گذاری بهتری در ارائه محتوای آموزشی مورد نظر به مخاطب خواهد داشت.

چگونه سفارش تولید فیلم آموزشی بدهم؟ ⭐

برای سفارش تولید فیلم آموزشی کافیست با موسسه طلوع فیلم تماس بگیرید یا در شبکه های اجتماعی شماره تماس خود را بگذارید تا کارشناسان ما با ارائه مشاوره های لازم به شما در تعیین استراتژی و راهنمایی های لازم در چرایی تولید فیلم آموزشی، ذهنیت شما را نسبت به کلیت موضوع روشن ساخته و در مرحله بعد در صورتی که تمایل به همکاری داشته باشید در جلسه ای حضوری استراتژی لازم و خواسته های شما برای تولید کلیپ آموزشی مورد بحث قرار گرفته و کار آغاز می شود.

تعرفه و مدت زمان ساخت فیلم های آموزشی چگونه است؟ ⭐

تعرفه های ساخت فیلم آموزشی و مدت زمان تحویل آن با توجه به سفارش مشتری مشخص می شود. نوع سناریو و  زمان کار در مراحل مختلف، نوع تجهیزات فیلمبرداری، جلوه های ویژه و کیفیت کار در قیمت نهایی تاثیر گذار است. ما تلاش می کنیم بهترین کار را با مناسب ترین قیمت به شما تحویل بدهیم. همچنین برای اطلاع از تعرفه ها با شماره 88446792-021 تماس بگیرید.

پروسه ساخت فیلم آموزشی به چه صورت است؟ ⭐

این سوال کلی است ولی برای شروع مهمترین مسئله دغدغه شما برای ساخت فیلم آموزشی است. شما دغدغه و موضوع موردنظرتان را با تیم استراتژی طلوع فیلم مطرح می کنید تا ما در انتخاب ایده درست به شما مشاوره رایگان بدهیم. در گام بعدی وارد پروسه زمان بندی ساخت کلیپ آموزشی می­شویم که شامل مراحل تحقیق و استراتژی و در نهایت تولید اثر با توجه به خواسته های شماست.

برخی از نمونه کارها


در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...
در حال بارگذاری پخش کننده...

 

در زیر 4 کلیپ، برای ساخت فیلم های آموزشی ساده با نرم افزار برای شما آورده ایم. سایت biteable نیز پلتفرمی برای ساخت کلیپ های آموزشی معمولی و ساده ایجاد کرده است.

کامنت ها

یک پاسخ بگذارید

Call Now Button