ساخت مستند

همانطور که می دانیم سینمای مستند مقاصد غیر تجاری را دنبال می کند و هدف آن سرگرمی های سطحی و زودگذر برای تماشاگر نیست به همین دلیل این سینما نوآوری های زیادی برای فرهنگ سازی ایفا نموده که حتی آن را بعنوان سینمای سالم معرفی می کنند . وقتی سینمایی غیر تجاری باشد ، دیگر پیچیدگی هایی در خصوص چگونگی تولید و مسائل اقتصادی بر آن حاکم نیست و در این صورت می توان آن را سینمای مستقل نیز خواند که سینمای مستند این مورد را در بر می گیرد.

برخی از نمونه کارها


شایان ذکر است در فیلم های داستانی که اکثر آنها جنبه ای تجاری دارند ما داستانی را می بینیم که یک قصه را روایت می کند و یا به گسترش یک طرح متکی می باشد ولی در سینمای مستند ، تشریح و توصیف یک مضمون اولویت آن را شکل می دهد . از طرفی می بایست در نظر داشت آزاد بودن مستندساز در چگونگی نحوه تفسیر فیلم بسیار بیشتر از یک کارگردان فیلم داستانی است .  

 

اهمیت ساخت فیلم مستند

امروزه نیز اهمیت و ارزش فیلم مستند بعنوان یک رسانه پویا در عرصه هایی مانند : آموزش (ساخت فیلم آموزشی) ، ارائه دانش ، ارتقای سطح آگاهی انسان نسبت به خود ، جامعه ، محیط ، زندگی ، طبیعت ، توسعه ، ترویج فرهنگ و به طور کلی جهان شناسی بسیار واضح و روشن است .

مورد مهمی که در این خصوص می توان اشاره نمود این است که ملزومات به کار گرفته شده برای ساخت مستند در نحوه پرداخت آن تاثیر بسزایی دارد و به طوریکه آرایش و تنظیم صحنه های فیلم مستند تا حد زیادی وابسته به شیوه و کیفیت بکارگیری امکاناتی است که مستندساز در اختیار دارد. در این خصوص موسسه طلوع فیلم با در اختیار گذاشتن پیشرفته ترین دوربین های فیلمبرداری و عکاسی و بعلاوه با داشتن تخصصی ترین امکانات برای مونتاژ صدا ، می تواند شیوه های نوینی در تصویرگری و تصویرپردازی که برای مستند ساز اهمیت زیادی دارد و جزئی از سبک او تلقی می شود خلق کرده و  به بهترین شکل ممکن خدمات مذکور را ارائه می نماید. (مقالات مستند را از دست ندهید.)

 

نحوه کار طلوع فیلم در فیلمسازی مستند

موسسه طلوع فیلم معتقد است برای شناختن بخش هایی از زندگی باید از ظرفیت های سینما برای جستجوی دنیای اطراف استفاده کرد و تمام سعی اش بر آن است که نیروهای متخصص و در خور توجه را برای ساخت یک مستند فراگیر در اختیار شما مستندسازان عزیز قرار داده و همچنین از ایده های کارساز در این زمینه نیز استقبال می نماید .

لذا در پایان باید خاطرنشان کرد که سینمای مستند حرکات طبیعی یا خود به خودی انسان را روی پرده به نمایش در می آورد که این امر ارزش ویژه ای در هنر هفتم دارد. سایت ویکی پدیا نیز اطلاعاتی راجع به فیلم مستند، ارائه داده و انواع مستند را معرفی کرده است، که همگی در موسسه طلوع فیلم، تولید و ساخته می شوند. جهت سفارش ساخت مستند، تماس بگیرید (88968538-021).

 

سوالات متداول درباره ساخت مستند

برای ساخت یک مستند چطور باید اقدام کنیم؟ ⭐

با شرکت تبلیغاتی طلوع فیلم تماس بگیرید و محصول یا موضوع مورد نظرتون را به کارشناسان ما اعلام کنید. کارشناسان و دبیران استراتژی طلوع فیلم بهترین پیشنهادها را به صورت رایگان در اختیار شما می­گذارند. بعد از رضایت شما و عقد قرارداد مراحل ساخت مستند مورد نظرتان با سرعت و دقت آغاز می شود.

4.7/5 - (36 امتیاز)

چه سبک از مستندها را کار میکنید؟ ⭐

مستند سازی دارای شاخه ها و زیرشاخه های متفاوتی است از جمله مستند زندگینامه، مستند اجتماعی، مستند تبلیغاتی، مستند داستانی، سیاسی، تاریخی، ورزشی، هنری و غیره. هر کدام از این شاخه ها نیاز به تیم تحقیق و نگارش مجزا و متخصص خود را دارد و طلوع فیلم این اطمینان را به شما می­دهد که با وجود متخصصین مختلف در تمام بخش های مستندسازی، امکان ساخت انواع مستندها با کیفیت بالا را دارد. کافی است با ما تماس بگیرید.

4.7/5 - (36 امتیاز)

مدت زمان ساخت مستند چقدر هست؟ ⭐

مدت زمان فیلم مستند متفاوت است. از یک فیلم چند دقیقه ای کوتاه تا یک سریال طولانی می تواند زمان فیلم مستند شما باشد. در واقع مدت زمان فیلم مستند بستگی به موضوع سفارش دارد. ممکن است موضوع مستند به زمان تحقیق و فیلمبرداری بیشتری نیاز داشته باشد یا موضوعی باشد که در یک روز اتفاق می­افتد. مطمئنا شما زمانی که برای تهیه و تولید یک مستند حیات وحش می­گذارید، با زمانی که برای تولید مستند زندگینامه می گذارید متفاوت است.

4.7/5 - (36 امتیاز)

در زیر، 8 مورد از معروفترین مستند های ایران و جهان را برای شما آورده ایم که می توانید به تماشای آن بپردازید.

4.7/5 - (36 امتیاز)
مشاوره رایگان و سفارش خدمات