ساخت سریال

 

 

متن زیر را در یک فایل صوتی برای شما آماده کرده ایم *

 

سریال های تلویزیونی

تلویزیون یک نوع وسایل ارتباط جمعی است که اگر به درستی سمت و سوی آن مشخص شود می تواند بر کیفیت زندگی فردی و گروهی افراد تاثیر بسزایی داشته باشد . سریال های تلویزیونی باعث ایجاد افکار و نگرش های جدید در میان افراد جامعه می شود و مخاطب را قادر می سازد که هیجانات و تفکرات خود را نسبت به عقاید اجتماعی مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد . اکثر خانواده ها در اوقات فراغت طوری برنامه ریزی می کنند که برخی از برنامه های تلویزیونی را دور هم جمع شده و به تماشا بنشینند . یکی از مهمترین مزایای تلویزیون آن است که از کودکان تا کهنسالان می توانند از برنامه های آن استفاده کنند به همین خاطر است که یک سریال تلویزیونی باید هماهنگی های لازم را نسبت به مقتضیات روحی و روانی هر فرد و در هر سنی از جامعه داشته باشد . موسسه طلوع فیلم با تجربه همکاری با شبکه های تلویزیونی به این تجربه دست یافته که سیاستگذاری ها و دستورالعمل های خاص تلویزیونی را در برنامه ها و سریال های تولید شده در آن موسسه ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد .

 

تهیه کننده سریال

ساخت سریال

معمولاً سریال های تلویزیونی در راستای ارتقاء محتوای کیفی ، از دو نگاه بیرونی و درونی مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت لذا حضور یک مشاور یا تهیه کننده با تجربه برای ساخت یک سریال جنبه محوری دارد و می تواند بسیاری از چالش های پیش روی یک سریال را کاهش دهد . موسسه طلوع فیلم با استفاده از تجربیات جمعی از کارشناسان تلویزیونی و مشاوران فیلمنامه در بازه زمانی کوتاه مدتی ، فرآیندهای لازم برای ساخت یک سریال را به کارفرمایان محترم ارائه می نماید.

نوع نگاه و بهره مندی از تکنیک های یک سریال در بالا بردن میزان مخاطبان آن نقش بسیار موثری دارد و این امکان را به فیلمساز می دهد تا از این طریق تماشاگر حس بهتری نسبت به سوژه پیدا کند و سریال را با لذت بیشتری دنبال نماید . در این صورت است که آن فیلمساز جایگاه مناسبی را در شبکه های تلویزیونی برای خود محیا می کند . موسسه طلوع فیلم علاوه بر در اختیار داشتن نیروهای متخصص و ماهر در پیش تولید ، تولید و باکس تدوین و صداگذاری و … ، با توجه به نکات قابل قبول سریال های تلویزیونی مانند:

  • فرآیندهای الگوهای رفتاری
  • باورها
  • نگرش ها
  • انتقال معانی داستان

سعی بر آن دارد کار را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشاند.

 

مطلب ویژه:   ساخت فیلم سینمایی

 

نقش سریال های تلویزیونی

تلویزیون با فراهم ساختن نگرش های کلی فرهنگی در درون یک جامعه می تواند اطلاعات مبتنی در جوامع را تفسیر و سازماندهی نماید و این وظیفه سریال های تلویزیونی است که با چارچوب گذاری مناسب و اصولی در هنگام به تصویر کشیدن زندگی اجتماعی ، هیجانات و افکار مخاطبان را به سمت و سویی درست هدایت کند . در حقیقت موسسه طلوع فیلم علاوه بر مسائل فنی و تکنیکی کار به ارزش های فرهنگی و رفتارهای ایدئولوژیک توجه ویژه ای داشته و با انتخاب سبک و ترویجی آزمون شده ، برداشت ها و تصاویر ارزشمندی را از یک سریال به یادگار می گذارد .