ساخت فیلم کوتاه

 

امروزه فیلم کوتاه یک ژانر شناخته شده ای است که جشنواره های بی شماری را در سراسر دنیا به آن اختصاص داده اند و جوایز ارزنده ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است .

 

فیلم کوتاه

 معمولاً اکثر سینماگرانی که امروزه جایگاه مناسبی را در دنیا دارند ، از فیلم کوتاه ، سینما را شروع کرده اند و این موضوع باعث افزایش خلاقیت و تجربه گرایی آنان شده است . برای ساخت فیلم کوتاه باید همه جوانب را مورد بررسی قرار داد و با نگاهی واقع گرایانه مسائل مربوط به آن را آسیب شناسی کرد.

موسسه طلوع فیلم از چند وجهه مختلف یک فیلم کوتاه را مورد ارزیابی قرار می دهد .

یکی از مشکلاتی که گریبانگیر فیلمسازان فیلم کوتاه شده است این موضوع می باشد که آنها معتقدند هر چقدر مدت زمان یک فیلم کوتاه کمتر باشد ، آن فیلم بهتر است . اما معلوم نیست که این تفکر حداقلی از کجا در ذهن یک فیلمساز رخنه می کند و باعث مشکلات بیشماری می شود.
مسئله ای که در اکثر فیلم های کوتاه به آن اهمیت داده نمی شود این است که فیلمنامه نویسی ، کارگردانی ، تدوین و حتی فیلمبرداری را یک نفر انجام می دهد . ظاهراً کسی که وارد عرصه فیلم کوتاه می شود قصد دارد کلیه تخصص های سینما را امتحان کند و یا به دلیل برخورداری از هزینه کمتر ، از استخدام سایر عوامل خودداری می نماید اما برای رسیدن به فیلمسازی حرفه ای نیازمند بدست آوردن تجربه و خلاقیت هستیم که این صعود پلکانی با همفکری و همیاری دیگر عوامل سریعتر و با کیفیت بهتری کسب می شود . موسسه طلوع فیلم با تجربه ساختن چندین فیلم کوتاه معقتد است عواملی مانند فیلمنامه نویس ، صدابردار و … بعنوان سیاهی لشگر در فیلم حضور ندارند و عوامل دیگر بغیر از کارگردان نیز در جشنواره های فیلم کوتاه می توانند جایزه کسب کنند . این موسسه به صورت فنی و غیر فنی آماده هر گونه مشاوره و خدمت در بخش های پیش تولید ، تولید و تدوین به شما فیلمسازان عزیز میباشد.

ساخت فیلم کوتاه

در بسیاری از موارد مخاطبین عام از دیدن فیلم کوتاه لذت نمی برند زیرا داستان و شخصیت جذاب برای آنها در فیلم وجود ندارد . سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان تماشاگر را مجذوب نمود و او را مجبور کرد تا با شخصیت داستان همذات پنداری کند ؟ اغلب در این خصوص تفکرات کلی و کلیشه ای را ارائه می دهند. موسسه طلوع فیلم این چالش را به خوبی می شناسد و با استفاده از نویسندگان خلاق و تشکیل جلسات همفکری آماده همکاری با شما فیلمسازان گرامی می باشد .

برخی معتقدند هر چه برای فیلم کوتاه کمتر هزینه کنیم بهتر است و یا اینکه بودجه ساخت چنین فیلم هایی باید صفر باشد . در این مورد است که کارگردان ابتدا لوکیشن را پیدا می کند و بعد بر اساس آن فیلمنامه را می نویسد که این خود باعث بی محتوایی فیلم شده و فضای فیلم کوتاه را مسموم می کند. موسسه طلوع فیلم معتقد است اگر فیلم کوتاه را با دید حرفه ای نگاه کنیم ، قطعاً هزینه ای که انجام می دهیم برگشتی خواهد داشت و آثار خوب آن می تواند پایه گذار ورود به سینمای بلند باشد .

پیشنهاد طلوع فیلم برای ساخت فیلم کوتاه

این موضوع را باید در نظر داشت که فیلم کوتاه یک ژانر خاص نیست زیرا از زمان پیدایش آن در سینما ، ویژگی هایش نشان می داد که در تلاش است تا مخاطب عام را جذب کند . مدت زمان کم در فیلم های کوتاه نشان از ساده یا بی ارزش بودن آن نیست بلکه باید تمام تکنولوژی و فرآیندهایی را که برای فیلم های بلند در نظر می گیریم ، برای فیلم های کوتاه نیز مدنظر قرار دهیم . موسسه طلوع فیلم به شما فیلمسازان عزیز که فیلم کوتاه را بعنوان سینمای اولیه لحاظ کرده اید ، پیشنهاد می کند ، چنین فیلم هایی را خارج از جریان غالب سینمای استاندارد نبینید و محتوای مناسب ، تعلیق ، کشمکش و درام را به همراه پیچیدگی های زیبایی شناختی هدف قرار دهید زیرا فیلم های کوتاه سرشار از پتانسیل هستند و می توانند این اصول و تکنیک را به فیلم های بلند شما نیز انتقال دهند .

این موسسه برای رسیدن به این واقعیت ، با افتخار حاضر به همکاری است .

مشاوره رایگان و سفارش خدمات