ساخت موزیک ویدیو

 

 

متن زیر را در یک فایل صوتی برای شما آماده کرده ایم *

موزیک ویدیو یک فیلم کوتاه یا ویدیویی است که در بر گیرنده کامل یک قطعه موسیقی است . در حال حاضر موزیک ویدیو ها بیشتر جنبه تجاری داشته و صاحب اثر به منظور افزایش فروش آهنگ ضبط شده از آن استفاده می کند .

برای ساخت موزیک ویدئو از سبک های مختلف و تکنیک های متفاوت فیلم سازی استفاده می شود که شامل انیمیشن ، فیلمبرداری از نمایش زنده ، فیلم مستند و ... می باشد . قطعاً ساخت موارد مذکور نیازمند بودجه است به طوریکه کمپانی های بزرگ هزینه بالایی حتی برای ساده ترین کلیپ ها خرج می کنند اما شما به سادگی و با هزینه کمتری نیز می توانید این کار را انجام دهید. و این را در نظر داشته باشید که هر چقدر با برنامه ریزی دقیق تر حرکت کنید ، سریعتر و با کیفیت بهتر این کار را انجام خواهید داد .

موسسه طلوع فیلم با تجربه بالا و نیروهای متخصص در این زمینه می تواند خواسته های شما را با هزینه ای مناسب و کیفیتی برتر محقق کند .

این موسسه برای ساخت موزیک ویدیو به نکات کلیدی و حائز اهمیتی توجه می کند که به شرح زیر عنوان میگردد :

 • ایده برای ساخت موزیک ویدیو

واجب است قبل از ورود به فرآیند ساخت موزیک ویدیو از ایده و طرحی مناسب برای ساخت آن برخودار باشیم زیرا در غیر این صورت تمامی زحمات بی نتیجه مانده و مخاطب نیز تاثیر لازم را از آن دریافت نخواهد کرد . لذا موسسه طلوع فیلم با در اختیار داشتن نویسندگان داستانی (در حد فیلم های بلند سینمایی) می تواند ایده و طرح های ماندگاری را در موزیک ویدئو شما ثبت نماید .

موزیک ویدیو

 • تولید موزیک ویدئو

برای ساخت و تولید موزیک ویدئو بغیر از ایده پرداز نیازمند کارگردان ، فیلمبردار ، هنرپیشه ، نورپرداز ، گریمور و ... می باشیم که هم مدیریت این گروه مهم است و هم وسایل و ابزاری که برای این کار انتخاب می شود باید از درجه کیفیت بالایی برخوردار باشد . در این قسمت نیز موسسه طلوع فیلم با هماهنگی دقیق بین عوامل تولید و انتخاب بهترین ابزار و وسایل مورد نیاز ، می تواند برداشت های عالی و خاطره انگیزی از موزیک ویدئو شما ثبت نماید .

 • لوکیشن برای موزیک ویدیو

باید خاطر نشان کرد که دکوپاژ یا نحوه قرار گرفتن دوربین و نورپردازی کاری است که دقت بالای آن شرح صحنه را برای مخاطب آسان می کند تا افراد راحت تر متوجه شوند که منظور شما از آن صحنه چیست . پس در نتیجه صحنه ها و پلان ها و ارتباط موضوعی آنها با موزیک چیزی است که می تواند محتوای کلیپ و اهداف آن را با تاثیر بسزایی بر مخاطب عرضه کند . فرآیند انتخاب لوکیشن و صحنه پردازی افراد متخصص در این زمینه و در موسسه طلوع فیلم به قدری جذابیت داشته که کمپانی های بزرگ تبلیغاتی از آن استقبال نمودند . شایان ذکر است که ایده طراحی لوکیشن از گونه مواردی است که موسسه طلوع فیلم آن را به خوبی اجرا می کند .

 • تدوین موزیک ویدیو

برداشت های شما ممکن است عالی باشند اما فقط از طریق تدوین درست تبدیل به موزیک ویدئو عالی می شوند . احساس و ریتم حرکت در موزیک ویدیو جزء مواردی است که یک تدوین گر با تجربه به خوبی آن را می شناسد و با قضاوتی درست محل استفاده هر کدام از افکت های ویدئویی را در جایگاه مناسبی قرار می دهد . این کار را بر عهده تدوین گران موسسه طلوع فیلم قرار دهید که با تدوین چندین پروژه ی تبلیغاتی و موزیک ویدیو حس خاص و ظریفی را به افکت های موزیک ویدئو شما می دهند .

در پایان باید خاطر نشان کرد که ساخت موزیک ویدیو تنها به موارد فوق بسنده نمی کند و عوامل فنی و مدیریتی دیگری نیز در ساخت آن دخیل هستند که تیم تخصصی موسسه طلوع فیلم به خوبی با آن آشنا هستند .

ناگفته نماند چنانچه قصد ساخت تیزر تبلیغاتی برای موزیک ویدیو خود را نیز داشتید، می توانید روی ما حساب کنید.

برخی از نمونه کارها

 

 

2 Comments

 • علیرضا

  من خواننده هستم می خوام بدونم شما موزیک ویدئو هم می سازید؟

  • کارشناس طلوع فیلم

   بله دوست عزیز یکی از حوزه های فعالیت ما در این موسسه ساخت موزیک ویدئو هست که در سبک های مختلف رئال، جلوه های ویژه و تلفیقی ساخته می شود.

پیام بگذارید