وظایف آژانس ها و شرکت های تبلیغاتی چیست؟
08
فوریه

وظایف آژانس ها و شرکت های تبلیغاتی چیست؟

آژانس تبلیغاتی، ترکیبی سنتی است که از قدیم تا به امروز تکامل یافته است. شرکت تبلیغاتی، از سازمانی که تبلیغات چاپی، رادیویی و تلویزیونی را توسعه، طراحی و راه اندازی می کند، به مجموعه ای تبدیل شده است که همه این کارها را انجام و برای این بخش ها محتوا و برند تجاری می سازد. کار دیگر شرکت تبلیغاتی، ارائه استراتژی های متنوع بازاریابی است. به دلیل دامنه گسترده خدمات در عرصه تبلیغات، امروزه بیشتر آژانس ها خود را آژانس های تبلیغاتی نمی نامند. بنابراین بایستی برای تبلیغات محصول، خدمت یا برند خود نقش های مختلف را در یک آژانس تبلیغاتی بشناسید و سپس آژانس نمایندگی مناسب نیازهای خاص تجاری خود را پیدا کنید.

انتخاب رسانه مناسب برای تبلیغات مناسب

از آنجا که خطوط تبلیغات و نقش شرکت های تبلیغاتی بسیار گسترده شده است، مهم است که آژانس انتخابی به شما کمک کند تا مناسب ترین مکان تبلیغات را تعیین کنید. این تبلیغات می تواند در شبکه های اجتماعی، با استفاده از کوپن های پستی یا استفاده از استراتژی های محتوا باشد. آژانس باید دلایل روشنی داشته باشد که چرا این بهترین روش برای موفقیت در تجارت و کسب و کار شماست.

مارک و برند تجاری، وبلاگ ها و فراتر از آن

شرکت ها، قبل از نامگذاری برند تجاری برای یک محصول یا خدمت، به مشتریان آنها در ایجاد آگاهی از برند تجاری خود کمک می کردند و هنوز هم شرکت های تبلیغاتی نامیده می شدند. امروزه شرکت ها به مشتریان خود کمک می کنند تا یک تجربه کامل از برند را ارائه دهند. برند تجاری در زمانی شامل یک کمپین گران قیمت از تبلیغات تمام صفحه برای ایجاد یک تصویر و برند تجاری به یاد ماندنی بود اما امروزه، آژانس ها برای ایجاد یک تجربه کامل از برند تجاری، به مشتریان کمک می کنند که معنی آن برای هر بخش، از فروش و پشتیبانی تا خدمات مشتری را تعیین کنند.

آنها با رویکرد چند رسانه ای که ممکن است شامل تبلیغات چاپی، دیجیتال و فضای باز باشد، به تحقق برندینگ مشتری کمک می کنند. همچنین رویدادها و اطلاعیه های روابط عمومی؛ ارسال پست برنامه ریزی شده در شبکه های اجتماعی و یک وبلاگ شرکت که به طور مرتب به روز می شود را اداره می کنند. آژانس همچنین مطمئن خواهد شد که پیام برند در تمام مواد شرکت، از بروشورها گرفته تا مطالعات موردی تا مقالات سفید، مشهود است.

ساخت تیزر و کلیپ های تبلیغاتی

یکی از خروجی های مطلوب مشتریان در شرکت های تبلیغاتی، تیزر تبلیغاتی است. در ساخت تیزر تبلیغاتی مسائل بسیاری مانند هویت برند، مزایا و ارزش های برند بیان می شود و می توان ساخت تیزر تبلیغاتی را یکی از مراحل مثبت بودن روند استراتژی و بازاریابی مناسب آژانس تبلیغاتی و مشتری دانست. اما ساخت تیزر تبلیغاتی باید چگونه باشد تا کار آژانس تبلیغاتی به رشد فروش و گرفتن سهم ذهنی از بازار برای مشتری منجر شود. پاسخ این سوال زیاد پیچیده نیست. کافی است تیم استراتژی و خلاقیت شرکت تبلیغاتی در مسیر ایده پردازی برای تبلیغات محصول یا خدمت مورد نظر، مشتریان خدمت و محصول مورد نظر و شیوه بهتر ارتباط با آنها و نیازهای آنها را بهتر بشناسند و در کلام بهتر بتوانند بعد از سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای برای یک محصول یا خدمت، دایره مخاطبین هدف آن برند را گسترش داده و آنها را برای خرید محصول مورد نظر قانع کنند.

ساخت موشن گرافی

موشن گرافی، یکی از بهترین و موثرترین راه های ارتباط با مخاطبین هدف یک برند است. معمولا آژانس های تبلیغاتی به مشتریان خود پیشنهاد می­دهند در کنار پک تبلیغاتی خود حتما از یک موشن گرافیک هم استفاده کنند. در موشن گرافی به دلیل بهره بردن از حرکت تصاویر گرافیکی، سرعت و حجم انتقال داده ها و اطلاعات به مخاطب سریعتر و بیشتر می­شود. ساخت موشن گرافی در کنار المان های گرافیکی زیرمجموعه آن مانند تایپو گرافی و اینفوگرافی، یک برند را از گفتن توضیحات اضافه در ساخت کلیپ تبلیغاتی بی نیاز می­ کند و معمولا هزینه به صرفه تر نسبت به دیگر ساخته های تبلیغاتی دارد. در ساخت موشن گرافیک باید توجه داشته باشیم که سطح انیمیت کردن داده ها در کیفیت خروجی تصویر گرافیکی اهمیت زیادی دارد و بهتر است یا ساخت موشن گرافی را فراموش کنیم یا آن را به دست هر گروهی با هر قیمتی ندهیم.

شریک استراتژیک بودن

تیمی که روی برند شرکت شما کار می کند و یک کمپین راه اندازی می کند، جزئیات صمیمی تجارت شما را یاد می گیرد. شایعه نیست، بلکه جزئیاتی است که شرکت و محصولات شما را خاص و منحصر به فرد می کند. آنها باید این کار را انجام دهند تا موثر واقع شوند و نتیجه آن یک شریک استراتژیک است که می تواند فضای خالی یا جهت جدیدی را در برنامه بازاریابی شما مشاهده کند که شما آن را ندیده اید. به هر حال، بازاریابی و تبلیغات همان کاری است که آژانس در طول روز انجام می دهد. به عنوان شرکای استراتژیک، آنها می توانند به شما کمک کنند مزایای محصول شما را بهتر شناسایی کنید یا به شما کمک می کنند یک جمعیت شناختی بهتر را که گرسنه محصول شما است، هدف قرار دهید.

متخصص تحلیلی بازاریابی

متخصص تحلیلی بازاریابی

امروز هر آژانس، با تجزیه و تحلیل زندگی می کند و اگر غیر از این باشد آن آژانس می میرد. این بدان معناست که آنها باید بدانند که چگونه می توانند تجزیه و تحلیل مقدماتی جمعیت شناسی را برای درک کامل روند خریدار و تسخیر بزرگترین بازار ممکن توسعه دهند. آنها همچنین می توانند نتایج را با تجزیه و تحلیل های back-end که شامل مواردی مانند، نرخ بازآگهی، تبدیل برای فروش آزاد و هزینه سرانه در مقابل هزینه برای مشتری است، کاملاً اندازه گیری کنند. بسیاری از این موارد برای تبلیغات آنلاین است که در آن بیشتر مشاغل کوچک بیشترین موفقیت تبلیغاتی را پیدا می کنند.

به جهت ساخت تیزر ارزان قیمت با ما در ارتباط باشید.

تولید کننده سرب و درآمد

شما برای تولید بازاریابی و تبلیغات هزینه می کنید تا منجر به تولید با کیفیتی شود که در حالت ایده آل مشتری می شوند. شرکت ها می دانند مشتری هایشان می خواهند اطلاعاتی را در مورد میزان موفقیت تلاش هایشان در به دست آوردن منجر به کیفیت ببینند و شرکت ها به راحتی این داده ها را جمع آوری و تحلیل می کنند. اگر بسیاری از این اقدامات با کیفیت تولید شوند، شرکت توصیه می کند که فعالیت های مشابه بیشتری انجام دهید. اگر نتیجه کم بود، آنها دلیل را تحلیل می کنند و تاکتیک های جدیدی را ارائه می دهند. این در حالی است که شرکت های تبلیغاتی قبلاً کار خود را هنگام تولید بازده قابل توجه انجام می دادند، آژانس ها به طور فزاینده ای در حال کار با مشتری هستند که فروش را به طور موثرتر و بیشتر انجام دهند. آنها از تجزیه و تحلیل روش های بسته شدن تا تولید اسکریپت های نزدیک تر شامل پیام برند تجاری مشتری، مزایای محصول و روش های فروش اثبات شده درگیر هستند.

متخصص توسعه مشتری

متخصص توسعه مشتری بودن به این معنی است که آژانس، زمانی را صرف کرده است تا بفهمد مشتری شما کیست و چرا آنها باید با شما کار کنند. این بدان معناست که شرکت نه تنها داستان تجارت شما، بلکه داستان مشتری شما را نیز درک می کند. در واقع، شرکت ممکن است مشتریان شما را بهتر از شما درک کند، زیرا آنها واقعاً مسئله فروش شما را از لحاظ روانشناسی جستجو کرده اند که چرا مشتریان شما محصول یا خدمات شما را می خواهند و به آن نیاز دارند. به عنوان مثال، فروش مکمل های کاهش وزن در مقایسه با فروش مکمل های پروتئینی، داستان کاملاً متفاوتی را در پذیرش مشتری دارد. شرکت شما ممکن است هر دو را بفروشد، اما شرکت یک کمپین منحصر به فرد برای هر خط محصول را هدف قرار خواهد داد، زیرا حتی اگر هر دو یک چیز را بخواهند، یعنی بهتر به نظر رسیدن، دلایل آن معمولاً بسیار متفاوت است. ( نقش تیزر در کمپین های تبلیغاتی )